Kursy Walut

Waluta kupno sprzedaż
CHF 3,6696 3,7459
EUR 4,1731 4,3899
GBP 4,7072 4,9414
USD 3,4810 3,6547
zobacz pełne notowanie

Newsletter

Chcesz być informowany o promocjach i nowościach? Wpisz swój email.
zrezygnuj z otrzymywania newslettera

Aktualności

2017-08-29

Najlepsi rolnicy Pomorza i Kujaw nagrodzeni

W Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku odbyło się Dożynkowe Spotkanie Rolników Pomorza i Kujaw w Ciechocinku, w którym licznie uczestniczyli czołowi producenci rolni, przetwórcy oraz przedstawiciele organizacji i instytucji związanych z rolnictwem.

Po raz 9. w ogrodzie Dworku Prezydenta RP spotkali się najlepsi rolnicy, laureaci konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw.

DSC_0428_gotowe.jpg

Spotkanie rozpoczęło się mszą św. dziękczynną, po której nastąpiła część oficjalna – podziękowania, życzenia, nagrody dla wyróżniających się gospodarzy i osób działających na rzecz rozwoju wsi. W wydarzeniu brali udział m.in.: Minister, Szef Kancelarii Prezydenta – Pani Halina Szymańska, Wicewojewoda Józef Ramlau, posłowie, samorządowcy, przedstawiciele organizacji rolniczych i wielu innych znamienitych gości. Pan Prezes SGB-Banku SA, Paweł Pyzik wystosował list z podziękowaniami dla rolników Pomorza i Kujaw, który odczytano wszystkim zebranym gościom.

DSC_0439_gotowe.jpg
 
DSC_0465_gotowe.jpg

Tradycyjnie na spotkaniu poświęcony został wielki bochen chleba, który po uroczystości pojechał wraz wieńcem dożynkowym do Kancelarii Prezydenta RP.

Szczególnym momentem ceremonii było przyznanie nagrody Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, „Złote Polskie Pióro”, przewodniczącemu Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Radziejowie, Panu Waldemarowi Michalakowi z małżonką.

DSC_0470_gotowe.jpg
 
DSC_0471_gotowe.jpg

W tym roku imprezę uświetniły występy zespołu „Kruszynioki” z Kruszyna na Kujawach pod kierownictwem Ireny Muszyńskiej, zespół z 30-letnią tradycją oraz koncert barytona, Aleksandra Kamedulskiego.

DSC_0451_gotowe.jpg
 
DSC_0519_gotowe.jpg

W oficjalnych wystąpienia podkreślano, że na radości ze świętowania cieniem kładzie się tragedia osób, który nawałnica zabrała domy, maszyny, zwierzęta gospodarskie, plony. Jak mówiono, generalnie plony w tym roku były dobre. Wielu gospodarzy nie może się niestety z nich cieszyć. Podkreślano ludzką solidarność w obliczu nieszczęścia. Zaznaczono również wsparcie procesowe ze strony Banków Spółdzielczych SGB dla poszkodowanych Klientów.
 
DSC_0432_gotowe.jpg
 
DSC_0480_gotowe.jpg
 
DSC_0499_gotowe.jpg

Święto dziękczynienia za plony jest rokrocznie jednym z najważniejszych momentów w życiu Polskich rolników. Banki Spółdzielcze SGB na terenie całego kraju, będąc aktywnym członkiem lokalnych społeczności, co roku angażują się we wsparcie tego doniosłego wydarzenia.

drukuj