Kursy Walut

Waluta kupno sprzedaż
CHF 3,6696 3,7459
EUR 4,1731 4,3899
GBP 4,7072 4,9414
USD 3,4810 3,6547
zobacz pełne notowanie

Newsletter

Chcesz być informowany o promocjach i nowościach? Wpisz swój email.
zrezygnuj z otrzymywania newslettera

Aktualności

2017-07-03

Banki Spółdzielcze SGB i Mateusz Damięcki górskim szlakiem w walce z rakiem

Spółdzielcza Grupa Bankowa miała przyjemność wesprzeć tegoroczną odsłonę akcji OnkoRejs Granicami Polski jako partner marszu drużyny kierowanej przez aktora Mateusza Damięckiego.

Fundacja OnkoRejs – Wybieram Życie od dwóch lat w nietuzinkowy sposób kieruje uwagę opinii publicznej na problemy związane z powszechnym postrzeganiem chorób nowotworowych. Poprzez organizację wymagających wypraw turystycznych dla ludzi dotkniętych rakiem – początkowo na morzu, następnie również po górskich szlakach – stara się zmienić pogląd wyłączający takie osoby z czynnego uczestnictwa w życiu publicznym, przypominając zarazem, że nowotwór nie musi oznaczać dla nich końca świata. Akcje Fundacji uzewnętrzniają zatem niezwykłą siłę tkwiącą w ludziach chorych onkologicznie. Dzięki dużej determinacji uczestnicy OnkoRejsów z sukcesem (i – co ważne – niegasnącym uśmiechem) stawiają czoła trudnym warunkom na trasie, co nierzadko umacnia ich w przekonaniu, że w dalszej kolejności przekują tę siłę w zwalczenie choroby.
 
1.jpg
źródło: facebook.com/OnkoRejs

W tym roku zorganizowano 18 tras pieszych po około 100 km. Każda z nich była pokonywana przez grupy około dziesięcioosobowe, działające pod opieką koordynatorów. Jednej z grup, której w okresie 25 czerwca – 1 lipca przyszło stawić czoła trudnemu odcinkowi Ustrzyki Górne – Barwinek, przewodził aktor Mateusz Damięcki. To właśnie tej drużynie niezbędnego wsparcia finansowego udzieliła Spółdzielcza Grupa Bankowa, przy okazji wyposażając uczestników w pomocne akcesoria sygnowane marką AGRO SGB. Jeszcze przed wyprawą, aktor tak opisywał przygotowania na swoim profilu na portalu społecznościowym: Idziemy, żeby pokazać, że rak to nie wyrok śmierci i że jedyne ograniczenia, jakie istnieją, oraz strach, rodzą się w naszej głowie. Ale również i tam można je przezwyciężyć. (...) Dzięki wspaniałym ludziom dobrej woli możemy z dziewczynami przejść te trasę bez ciężaru na plecach. (...) Dzięki pomocy SGB udało się zapewnić uczestnikom naszej trasy fachowe wsparcie logistyczne – busa, który będzie zawsze blisko nas. Nasze dziewczyny – które już w swoim życiu naprawdę powalczyły – będą mogły teraz trochę odsapnąć.
 
2.jpg
źródło: facebook.com/Mateusz-Damiecki-233407416725787/

Po ukończeniu w ciągu 6 dni 132 km trasy członkowie drużyny Mateusza z satysfakcją wspominali pokonywanie śliskich podejść i błotnistych zejść, wysokich traw i mokradeł, ale też podziwianie pięknych leśnych ścieżek i widoków, które zachwycają i zostają na długo w pamięci. Daliśmy z siebie wszystko, każdy z nas stoczył walkę ze swoimi słabościami i wiele nauczył się od współtowarzyszy. Integracji sprzyjały wspólne noclegi w niezwykłych miejscach (…). Jesteśmy naładowani pozytywną energią, z którą ruszamy dalej do swoich spraw, ale już wiemy że za rok idziemy ponownie – ogłaszali na profilu fundacji.

Spółdzielcza Grupa Bankowa z dumą śledziła zmagania dzielnych wędrowców ciesząc się z możliwości udzielenia wsparcia w tak szczytnym celu.
 
3.jpg
źródło: facebook.com/Mateusz-Damiecki-233407416725787/

drukuj